17 luty 2020

Polki walczyły w Salt Lake City. Padły dwa rekordy świata

Natalia Czerwonka zajęła szesnaste, a Karolina Bosiek osiemnaste miejsce w rywalizacji na 1000 metrów podczas łyżwiarskich Mistrzostw Świata na dystansach, które odbywają się w amerykańskim Salt Lake City. W trakcie sobotniej rywalizacji pobite zostały dwa rekordy świata.
Czerwonka i Bosiek były jedynymi reprezentantkami Polski, które rywalizowały w sobotę na torze Utah Olympic Oval.
W sobotę na torze, który uchodzi za najszybszy na świecie pobito dwa rekordy świata. Pobili je reprezentanci Rosji – Natalia Voronina na 5000 metrów i Pavel Kulizhnikov na 1000 metrów.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski ma na swoim koncie jeden brązowy medal, który wywalczyła drużyna sprinterek. W piątek Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek zajęły trzecie miejsce.

W niedzielę rywalizacja rozpocznie się o godz. 20.30 czasu polskiego. Na torze o medale walczyć będą zawodniczki i zawodnicy na dystansie 1500 metrów oraz w biegach ze startu wspólnego.