21 lipiec 2021

Włochy: dyrektorzy szkół: niezaszczepieni nauczyciele nie powinni prowadzić lekcji

We Włoszech nauczyciele, którzy nie zaszczepią się przeciwko Covid-19 nie powinni prowadzić lekcji w klasach - takie stanowisko przedstawił w środę prezes włoskiego stowarzyszenia dyrektorów szkół Antonello Giannelli. W kraju notuje się stały wzrost zakażeń.
REKLAMA

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej RAINews 24 Giannelli wyraził opinię, że należy rozważyć możliwość wprowadzenia obowiązku szczepień dla nauczycieli. To kolejny głos w dyskusji na ten temat we Włoszech, gdzie niezaszczepionych jest około 200 tysięcy z około 900 tys. nauczycieli.

Zdaniem prezesa stowarzyszenia dyrektorów ci, którzy się nie zaszczepią "nie powinni mieć dostępu do pewnych form aktywności" zawodowej, jeśli chce się zapewnić bezpieczeństwo sanitarne w szkołach. Jak stwierdził, tacy nauczyciele nie powinni prowadzić lekcji stacjonarnych.

Środa to kolejny dzień wzrostu stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Według danych resortu zdrowia Włoch minionej doby w 235 tys. testów wykryto w kraju 4259 infekcji, podczas gdy poprzedniego dnia było ich około 3,5 tysiąca. Zmarło 21 osób z Covid-19; we wtorek informowano o 10 zgonach. Łączny bilans zmarłych wynosi 127 905.

Na stabilnym poziomie utrzymuje się, mimo wzrostu liczby zakażeń, sytuacja w szpitalach. Na intensywnej terapii w całym kraju przebywa 158 najciężej chorych na Covid-19. Na pozostałych oddziałach covidowych liczba zajętych łóżek wzrosła o 2. Szacuje się, że obecnie zakażonych jest około 51 tys. osób.

Władze medyczne stołecznego regionu Lacjum podały, że 60 procent stwierdzanych obecnie zakażeń wywołał wariant Delta.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zielonej Górze

kiedy
2021-10-15 19:00
miejsce
Hala CRS, Zielona Góra, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 20:00
miejsce
Piwnica Artystyczna KAWON, Zielona...
wstęp biletowany