patronat medialny

Konrad Bukowiecki drugi w - Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup. Wygrał zawodnik z Arabii Saudyjskiej

fot. Zbigniew Gołda
To było fantastyczne otwarcie sezonu letniego w pchnięciu kulą! W poniedziałek 2 maja w Szczytnie, z inicjatywy najlepszego polskiego kulomiota Konrada Bukowieckiego, odbyła się druga edycja mityngu „Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup”. Krajową czołówkę pokonał z rekordem życiowym reprezentant Arabii Saudyjskiej Mohamed Dawood Tolo, który wyprzedził Bukowieckiego i Sebastiana Łukszo.
Impreza odbywała się w niezwykłej scenerii, na Plaży Miejskiej w Szczytnie. Przypomnijmy, że pierwszy raz mityng organizowany przez Konrada Bukowieckiego w rodzinnym mieście odbył się latem 2019 roku. Wtedy, na Placu Juranda, najlepszy był Michał Haratyk, który wyprzedził Bukowieckiego. Tym razem zwycięzcą okazał się zawodnik z Arabii Saudyjskiej, a po raz drugi na drugim miejscu uplasował się pomysłodawca imprezy.

Przygotowaliśmy jeszcze piękniejszą scenerię do rywalizacji w pchnięciu kulą. Na plaży specjalnie wyrównano teren, by zawody mogły mieć klasę MM, a wszystkie wyniki liczyły się w tabelach. Konkurs odbył się u podnóża zrewitalizowanych niedawno ruin zamku krzyżackiego z czternastego wieku – opowiada Bukowiecki.

Partnerami imprezy były Bank Spółdzielczy w Szczytnie, miasto Szczytno oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W imprezie wzięli udział także m.in. Rafał Kownatke, aktualny brązowy medalista halowych mistrzostw Polski oraz inni czołowi polscy zawodnicy – Sebastian Łukszo, Andrzej Gudro, Wojciech Marok i Jakub Borkowski. Z kolei lżejszą kulą o wadze pięciu kilogramów pchał niespełna 17-letni Karol Kijewski, uznawany za wielki talent i przyszłość polskiej kuli – uzyskał wynik 17.46.

Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wróciliśmy z mityngiem do mojego rodzinnego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy z nami się bawili i odwiedzili naszą imprezę – cieszy się Bukowiecki, który w Szczytnie jest bardzo popularny.

Jest naszą sportową wizytówką. Bardzo związany z miastem, ma tutaj mieszkanie. Szczytno jest dumne, że ma takiego wielkiego sportowca – mówił Krzysztof Mańkowski, burmistrz miasta.


Wyniki mityngu Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup 2022:

1. Mohamed Dawood Tolo (Arabia Saudyjska) – 20.36 (rekord życiowy);
2. Konrad Bukowiecki – 19.28;
3. Sebastian Łukszo – 19.18;
4. Andrzej Gudro – 18.18;
5. Wojciech Marok – 18.03 (rekord życiowy);
6. Rafał Kownatke – 17.93;
7. Jakub Borkowski – 16.20;
8. Paweł Wiesiołek – 14.50.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zielona Góra
18.6°C
wschód słońca: 04:51
zachód słońca: 20:57
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zielonej Górze

kiedy
2022-05-26 18:00
miejsce
Piwnica Artystyczna KAWON, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Planetarium Wenus, Zielona Góra,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-09 19:00
miejsce
Cafe Noir, Zielona Góra, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-09 20:00
miejsce
Hala CRS, Zielona Góra, ul....
wstęp biletowany