28 listopad 2022

Nie rozumiem, dlaczego w rocznicę uzyskania przez Polki praw obywatelskich, mają się odbywać demonstracje pod moim domem

zdjęcie: Nie rozumiem, dlaczego w rocznicę uzyskania przez Polki praw obywatelskich, mają się odbywać demonstracje pod moim domem / fot. PAP
fot. PAP
Nie rozumiem, dlaczego w rocznicę uzyskania przez Polki praw obywatelskich, mają się odbywać demonstracje pod moim domem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był pytany o manifestacje zaplanowane przez Strajk Kobiet.
REKLAMA

Ogólnopolski Strajk Kobiet, w rocznicę wywalczenia przez Polki praw wyborczych, zaplanował na poniedziałek na godz. 18 serię protestów "Parasolką w Kaczyńskiego", które w Warszawie odbywać się mają pod domem prezesa PiS.

Kaczyński podczas konferencji w siedzibie PiS został zapytany, czy planuje wysłuchać protestujących kobiet. "Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego w rocznicę uzyskania przez Polki praw obywatelskich, bo to jest właśnie rocznica, mają się odbywać demonstracje pod moim domem, skoro ja zawsze byłem zwolennikiem pełnego równouprawnienia kobiet" - odpowiedział.

"Zupełnie tego nie rozumiem i dlatego też nie ma o czym rozmawiać. Zresztą sądzę, że o tej porze będę w pracy" - dodał.

"Pod moim domem odbywały się demonstracje nawet 13 grudnia, tak, jakbym to ja wprowadzał stan wojenny" - mówił prezes PiS. "To jest po prostu sytuacja, w której człowiek, który był od przeszło 30 lat już atakowany, a ja właśnie jestem takim człowiekiem, jest dobrym celem ataków z punktu widzenia propagandowego i stąd te decyzje - bardzo cyniczne i bardzo szpetne" - ocenił. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Rafał Białkowski

gb/ rbk/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zielona Góra
-1.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 16:37
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zielonej Górze

kiedy
2023-01-28 19:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Uniwersytet Zielonogórski - Aula,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:30
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany