15 kwiecień 2019

Ukradł lawetę i używał jej do świadczenia usług

fot. KMP Zielona Góra
Sulechowscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu mężczyznę, który ukradł w styczniu lawetę, przemalował ją i przerobił jej numery identyfikacyjne, a następnie używał do świadczenia usług transportowych. Odzyskana laweta została zwrócona właścicielowi, a sprawca kradzieży został oddany pod policyjny dozór.
REKLAMA

W styczniu br. mieszkaniec podsulechowskiej miejscowości zawiadomił Komisariat Policji w Sulechowie o kradzieży z terenu swojej posesji. Skradziona została laweta wartości 5.000 zł oraz narzędzia i elektronarzędzia wartości 6.700 zł.

 

Sulechowscy policjanci dzięki swojej pracy operacyjnej ustali, że sprawcą tej kradzieży jest mieszkaniec gminy Trzebiechów. Kiedy w ubiegłym tygodniu policjanci zjawili się na posesji podejrzewanego mężczyzny, ten zdziwił się i nie mógł uwierzyć, że mundurowi go odnaleźli. Skradziona laweta – już przemalowana oraz ze zmienionymi numerami identyfikacyjnymi – służyła mężczyźnie do świadczenia usług transportowych.

 

Zatrzymany to 36-latek, karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał już kary więzienia w Polsce i w Niemczech. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – kradzieży oraz przerobienia znaków identyfikacyjnych pojazdu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator oddał go pod policyjny dozór. Odzyskana przez policjantów laweta została już zwrócona właścicielowi.

 

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi kara do 3 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zielonej Górze

kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 19:00
miejsce
Piwnica Artystyczna KAWON, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Lubuski Teatr, Zielona Góra, al....
wstęp biletowany