20 styczeń 2020

Poćwiartował konkubinę. Chciał pobierać za nią rentę

Rozczłonkowane ciało 64-latki odnaleziono w czwartek. 68-letni konkubent kobiety i właściciel posesji, na której znaleziono zwłoki, był kompletnie pijany i nie potrafił powiedzieć policjantom, co stało się z jego partnerką. Jej głowę oraz ręce nurkowie wyłowili z rzeki.
REKLAMA
Do zdarzenia doszło w Skwierzynie w woj. lubuskim. Zaginięcie kobiety zgłosiła pracownica opieki społecznej, która nie widziała 64-latki od Wigilii. Podobno miała wyjechać do rodziny na okres świąteczny, ale jej najbliżsi powiedzieli, że od lat nie mieli z nią kontaktu.

Jak powiedział w rozmowie z WP.PL podkom. Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji, w czwartek funkcjonariusze przeszukali posesję konkubenta zaginionej kobiety. Znaleziono tam jej rozczłonkowane ciało, ale mężczyzna miał wówczas 2 promile alkoholu we krwi i nie był w stanie wyjaśnić, co się stało.
68-latek usłyszał zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok.

Oskarżony przyznał, że pociął ciało, ale twierdzi, że kobieta umarła z przyczyn naturalnych. Biegli nie byli jednak w stanie podać przyczyny zgonu na podstawie sekcji zwłok. Ustalono jedynie, że do rozczłonkowania doszło po śmierci.

Mężczyzna część ciała wrzucił do Warty. Nurkowie wyłowili już głowę oraz ręce. 68-latek nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Najpierw twierdził, że zwariował, a później przyznał, że chodziło mu o dalsze pobieranie renty za konkubinę.

Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zielonej Górze

kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Filharmonia Zielonogórska, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 19:00
miejsce
Piwnica Artystyczna KAWON, Zielona...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Lubuski Teatr, Zielona Góra, al....
wstęp biletowany